renovace podlaha
renovace podlaha

Renovujeme parkety s Bonou: parkety jako nové

Často se setkáváme se zákazníky, kteří mají v domácnosti nádhernou dřevěnou podlahu a ani o tom neví. Starou dřevěnou podlahu překryjí kobercem nebo ji vytrhají a nahradí ji plovoucí podlahou, která zdaleka nevydrží tolik jako dřevěná podlaha, která při správném ošetřování vydrží až několik generací. Parkety postupem času „stárnou“. Podlaha se častým opotřebováním špiní, šmouhy se mění ve velké skvrny a jednou za čas je třeba parkety zrenovovat.

Rádi bychom vám připomněli jedno prosté pravidlo, které každý podlahář sice dobře zná, ale přesto na něj někdy zapomene. Můžete používat ty nejlepší laky na světě, a přesto nedocílíte dobrého vzhledu podlahy, pokud nebyla správně a důkladně vybroušena. A stejně tak můžete používat nejlepší brusné prostředky na světě a přesto nedocílíte dobrého vzhledu podlahy, pokud lak či olej nebyl aplikován správně (dle návodu v technickém listu) a nebo je nekvalitní.

 

Široká nabídka povrchových úprav - lak, olej či tvrdý voskový olej

Dříve než se pustíte do renovace vaší dřevěné podlahy, měli byste znát vaše představy o produktu, který chcete na podlahu aplikovat. Můžete zvolit některý ze systémů povrchové úpravy: lakování, olejování, olejovoskování. V případě laku byste měli mít představu o typu zátěže (střední – domácnosti, silná – veřejné prostory), stupni lesku (lesk – polomat – mat – extra mat) a odstínu laku (přírodní). Pokud si nepřejete přírodní odstín, je možné si vybrat ze široké palety barev a odstínů – podlahu lze nabarvit, popř. namořit.

V dnešní době jsou na trhu laky na vodní bázi, které jsou zdravotně nezávadné, nejsou toxické a oproti rozpouštědlovým produktům nezapáchají. Zvažte i užitné vlastnosti nebo-li výhody produktu - například některé produkty jsou obzvláště vhodné pro domácnosti s dětmi a domácími mazlíčky, jiné zase mají výbornou chemickou odolnost či mají protiskluzné vlastnosti apod.  

 

Bezprašná renovace dřevěných podlah

Máte obavy ze stěhování vašeho nábytku, abyste připravili podlahu pro její renovaci? Už nemusíte! Společnost Bona vyřešila jeden z největších problémů pokládky a renovace dřevěných podlah – prach! Bezprašný systém odsávání DCS nabízí zdravější a pohodlnější pracovní prostředí díky systému nekonečných pytlů, při nichž neuniká do ovzduší žádný prach. Účinné ergonomické brusky zadrží veškerý brusný prach uvnitř bezešvého pytle, a tím zajistí čisté – bezprašné pracovní prostředí. Díky tomuto systému máte zaručeno, že po skončení broušení podlahy nebudete muset vynaložit tolik práce spojené s úklidem.

 

Lak, olej nebo barva na parkety?

Neradi ztrácíte čas v nepřehledných nabídkách? V několika domácnostech se osvědčil lak Bona Novia - řešení šité na míru pro renovace podlah v domácnostech. Nepotřebuje základní nátěr, pěkně prokresluje dřevo, je rychleschnoucí, odolná vůči stopám po podrážkách bot a navíc – šetrná k životnímu prostředí. Nebo si nechte poradit od profesionálního podlaháře. V případě, že si podlahu chcete zrenovovat sami, produkty pro kutily jsou nejlepší volbou snadné aplikace. Produkty jsou švédské kvality. Návod krok za krokem vás provede jak správně aplikovat tyto produkty.

Nabízíme produkty pro profesionální podlaháře, ale i pro domácí kutily, kteří si rádi poradí s jednoduchou prací, jako například renovace své dřevěné podlahy. Nikdy nezapomeňte na správnou údržbu podlah! Správnou údržbou prodlužujete životnost své podlahy. Vsaďte na kvalitu. V roce 2015 jsme porazili 11 evropských konkurentů v testu o nejlepší čistící prostředek na podlahy. Přečtěte sí více zde

Zajímá vás také údržba zahradního nábytku a venkovních teras? Více informací zde.  


Produkty pro kutily zakoupíte v síti Hornbach a Bauhaus. Zde je možné si zapůjčit i stroje na broušení parket.

 
                                               
   

 

 

GDPR: Informace o zpracování odeslaných údajů naleznte na stránce s GDPR informacemi.