renovace podlaha
renovace podlaha

Podlahářský koncert ve Smetanově síni Obecního domu

Historie

Obecní dům v Praze patří již více než sto let k nejvýznamnějším veřejným budovám v Praze. Stojí v místě bývalého Králova dvora a podle zadání magistrátu slouží jako polyfunkční objekt, sdružující reprezentační, výstavní, koncertní, restaurační a obchodní prostory. Architektonicky je Obecní dům zajímavý řešením stavebního půdorysu na nepravidelné trojúhelníkové parcele kolem monumentálního prostoru koncertní Smetanovy síně, prostupující od prvního patra až po rozměrnou prosklenou kupoli. Na výzdobě Obecního domu se kromě početné armády uměleckých řemeslníků podíleli významní čeští umělci několika generací. Karel Špillar (1871 - 1939) zvolil pro ústřední mozaiku nad hlavním vchodem téma oslavy Prahy. V reprezentačních místnostech slavnostního prvního patra se uplatnili Alfons Mucha, Max Švabinský, Jan Preisler, František Ženíšek a mnozí další. Ze sochařů zde nejvíce vynikli Ladislav Šaloun a Karel Novák.
Dějinný rozměr místa jako by potvrdila i historie sama, když se několik let po dokončení v prostorách Obecního domu rodil a nakonec byl roku 1918 prohlášen samostatný československý stát. Nejrozsáhlejším prostorem Obecního domu je centrální Smetanova síň, přístupná z foyer v prvním patře. Pojmenováním koncertní síně vzdala Praha poctu tvůrci české moderní hudby Bedřichu Smetanovi.
Smetanova síň je především koncertním sálem pro 1200 posluchačů, ve kterém od doby jeho otevření účinkovali nejvýznamnější světoví hudebníci a interpreti. Příležitostně se zde konají nejrůznější společenské akce – zejména tradiční plesy nebo žádané reprezentativní galavečery. Ve Smetanově síni je pravidelně zahajován i zakončován hudební festival Pražské jaro.

 

V polovině ledna 2016 zazněl orchestr brusek

Firma ZAHRADNÍK PARKET provedla kompletní renovaci cca 150 m2 podia ve Smetanově síni za pouhých 36 hodin práce! Jednalo se o prkna z borovice. Jak práce probíhala? Broušení na holé dřevo keramickým brusivem Bona zrnitostí P50 a konečné vybroušení zirkonovým brusivem zrnitostí P60, P80 a P100. Podlaha byla následně ošetřena 1 vrstvou základního laku Bona Prime Classic a dvěma vrstvami vrchního laku Bona Traffic HD, který umožnuje plné zatížení již po 24 hodinách od poslední aplikace laku.
Ve stejné době probíhalo hloubkové čištění čistícím strojem Bona Power Scruber v kombinaci s přípravkem Bona Deep Clean Solution v hlavním sále Smetanovy síně.  Bylo nutné provést i drobné opravy podlahy a výměnu několika bordur. Celá plocha byla následně přebroušena diamantovým brusivem Bona zrnitostí P120 a přelakována jednou vrstvou laku Bona Traffic HD.
V podání firmy ZAHRADNÍK PARKET a podlahářů od Martina Grau a Jiřího Horáka se jednalo velký podlahářský koncert. 24 hodin po aplikaci posledního laku už zde probíhala dlouho dopředu domluvená akce.


 

 

 

GDPR: Informace o zpracování odeslaných údajů naleznte na stránce s GDPR informacemi.