renovace podlaha
renovace podlaha

Jaké lepidlo pro dřevěnou podlahu?

Bona Titan, to je špičková kvalita a perfektní přilnavost i bez použití penetrace.

Pořizujete si novou dřevěnou podlahu a zajímá vás jaké lepidlo je nejlepší použít? Vezměte v potaz cenu podlahy a časový horizont po který chcete podlahu bez problémů používat. Čekáte perfektní dlouhodobý výsledek? Toho dosáhnete nejen výběrem kvalitní dřevěné podlahy a správně připraveným podkladem, ale i kvalitou pokládky podlahy, tedy především dobrým výběrem lepidla na podlahy. Použití kvalitního lepidla na dřevěné podlahy vám přinese delší životnost podlahy, komfort při běžném používání i snadnější údržbu. Vyšší investice do kvalitního lepidla se může, například i díky možnosti lepení bez dodatečné penetrace podkladu, promítnout do nákladů pokládky podlahy snížením celkové ceny.

Lepidlo na dřevěné podlahy Bona Titan

Jedničkou v současném sortimentu lepidel na dřevěné podlahy je bezesporu silanové lepidlo Bona Titan. Jedná se o převratný produkt v oblasti profesionálních podlahových lepidel, vyvinutý švédskou firmou Bona zcela novou, certifikovanou technologii pro výrobu podlahových lepidel – Bona TITAN technology. Pokud hledáte skutečně kvalitu bez kompromisů, je lepidlo na dřevěné podlahy Bona Titan tou správnou volbou.

Elasticita i vysoká pevnost

Bona Titan je tvrdě elastické lepidlo na bázi silanu a neobsahuje žádné přísady, které mohou migrovat po vytvrzení a tím zamezí riziku zabarvení spár mezi díly podlahy. Mezi zásadní přednosti patří čtyřnásobné zesíťovaní, rychlý náběh lepící síly a velmi vysoká pevnost v tlaku i ve smyku. Výsledkem je pevnější, silnější a dlouho trvající přilnavost jež udrží i široké a nadrozměrné prvky dřevěných podlah bezpečně na svém místě.

Nejrychlejší pokládka

Čas jsou peníze a zbytečné prostoje při práci je rozumné eliminovat. Rychlost – to je pro Bona Titan zcela zásadní hodnota! Extrémně rychlé počáteční lepení a vytvrzování umožňuje brousit podlahu již po 12 hodinách od pokládky. V případě použití penetrace Bona R540 v kombinaci s Bona Titan je možné použít tento systém jako parozábranu.

Lepidlo na dřevěné podlahy Bona Titan

Pevnost

Lepidlo Bona Titan splňuje normu ISO 17178 a vyniká velmi vysokou pevností, a to díky čtyřnásobnému zesíťování, které lepidlu dodává speciální Titan technologie. Má širokou možnost použití, je vhodné pro pokládku všech velikostí a typů dřevěných podlah, nabízí perfektní využití i pro nadrozměrné dřevěné prvky.

Široké možnosti použití

Díky velmi vysoké přilnavosti je Bona Titan možné použít pro lepení dřevěných podlah na téměř jakýkoli podklad. Bona Titan je vhodný i pro pokládku podlahy v místech, kde je instalováno podlahové topení.

Ekonomické výhody

Nejen nejvyšší kvalita, ale i ekonomické důvody jsou pádným argumentem pro výběr správného produktu. I v tomto ohledu je Bona Titan výbornou volbou – pokud je podklad bezprašný a suchý, není zapotřebí použití penetrace. Tím klesají celkové náklady na pokládku podlahy.

Lepidlo na dřevěné podlahy Bona Titan

Šetrný k životnímu prostředí

Společnost Bona se věnuje dlouhodobé udržitelnosti životního prostředí, a proto i lepidlo Bona Titan je bez obsahu rozpouštědel. Neobsahuje žádné škodlivé chemikálie, má velmi nízké emise při aplikaci a jeho použití je zcela bezpečné. Lepidlo Bona Titan splňuje certifikaci Greenguard.

Ve srovnání s jinými lepidly na trhu nabízí Bona Titan nepřekonatelnou pevnost a stabilitu, je vhodný na téměř jakýkoli podklad. Technologie TITAN – čtyřnásobné zesíťování, zásadně prodlužuje životnost dřevěných podlah.

Nanášení podlahových lepidel

Pro správnou aplikaci lepidla Bona Titan je důležité použít vhodné nářadí, protože pouze kvalitně nanesené lepidlo přinese dokonalý výsledek. Lepidlo pro dřevěné podlahy můžete nanášet na podklad dvěma způsoby. Standardně špachtlemi Bona, které jsou dostupné v provedení 850, 1000, 1250, 1500 (čísla označují spotřebu lepidla v g na m2) v provedení F – mělčí zuby, či G – hlubší zuby pro vyšší žebra lepidla. Druhou možností je strojové nanášení lepidla aplikátorem Bona OptiSpread, pro který je Bona Titan dodáván v „salámovém“ balení. Práce s aplikátorem Bona OptiSpread je rychlá, přesná a čistá. Výhodou je dokonalý výsledek a úspora času.

Podrobnější informace, brožuru a technické listy najdete na stránce Lepidlo Bona Titan - nová generace lepidel na dřevěné podlahy.

Více informací o lepidlu Bona Titan a rozsáhlé informace o pokládce a renovacích dřevěných podlah získáte na webových stránkách www.renovujeme-parkety.com, a na webových stránkách www.bona.com/cz.

Pokud se zajímáte o podlahy vinylové, PVC a marmoleum, navštivte webové stránky www.renovujeme-vinyl.cz.

GDPR: Informace o zpracování odeslaných údajů naleznte na stránce s GDPR informacemi.